Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavnostní ukončení dvou projektů v Jincích

31. 7. 2016

4. 7. 2016 v 10.00 hodin byl v ul. Čsl. dělostřelců v Jincích slavnostně ukončen projekt „Nový chodník a veřejné osvětlení v ulici Čsl. dělostřelců v Jincích“. Financoval ho Středočeský Fond rozvoje obcí a měst v rámci tematického zadání Program obnovy venkova, Oblast podpory Rekonstrukce a opravy místních komunikací a chodníků. Městys Jince získal dotaci ze Středočeského kraje ve výši 850 tis. Kč, celkové náklady činí přes 4 mil. Kč. Stavbu provedla firma Strabag. Kromě rekonstrukce ulice bylo vybudováno nové veřejné osvětlení, chodníky a parkovací plochy. P. o. Služby městyse Jince zajistila výsadbu zeleně v této lokalitě. Slavnostního ukončení projektu se zúčastnili zástupci městyse Jince – starosta Josef Hála a místostarosta Ján Vavrek, pracovníci ÚM Jince a SMJ Jince, delegace ze Středočeského kraje v čele s hejtmanem Milošem Peterou a krajskými radními - Zdeňkem Štefkem pro oblast kultury a památkové péče, Jiřinou Fialovou pro zdravotnictví, Pavlem Hubeným pro oblast majetku, poslancem PČR a starostou Rožmitálu p. Tř. Josefem Vondráškem. Dále byli přítomni zástupci jineckých společenských organizací, 13. dělostřeleckého pluku a děti z mateřské školy v Jincích, které novou ulici pomalovaly veselými obrázky.

Slavnost pokračovala u nového jezu v Čenkově, kde byl v 11.00 hodin slavnostně ukončen druhý projekt, a to „Rekonstrukce jezu – k. ú. Čenkov“. Tento financoval Středočeský povodňový fond v rámci tematického zadání Úhrada nákladů spojených s úpravou vodního díla zhoršujícím průběh povodně. Stavbu provedla firma Invessales, s. r. o. Zde bylo připraveno i občerstvení a o kulturní program se tu postaraly nejdříve děti z mateřské školy v Čenkově. Herci Divadla Za Vodou si připravili veselé představení o otevírání jezu, které nacvičili speciálně pro tento den. Bavili se jak místní diváci, tak i hosté. A nakonec se u jezu ukázal i opravdový vodník, který ho bude chránit před dalšími ničivými povodněmi.

http://kultura-jince.rajce.idnes.cz/Ukonceni_projektu_Novy_chodnik_a_verejne_osvetleni_v_ul._Csl._delostrelcu_v_Jincich/

http://kultura-jince.rajce.idnes.cz/Ukonceni_projektu_Rekonstrukce_jezu_k._u._Cenkov/

 

 3.jpg