Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adventní koncert Domova Laguna Psáry

26. 12. 2016

laguhor_u.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adventní koncert

Také letos se v kostele sv. Mikuláše v Jincích uskutečnil tradiční adventní koncert, kde pravidelně již dlouhou řádku let účinkuje pěvecký kroužek Domova Laguna Psáry.

Úvodního slova se tentokrát ujala paní Marie Maršálková, která vyslovila obdiv nad tím, co se děti pod vedením svých učitelů dokážou naučit. Dodala, že „v dnešní uspěchané době se od našich přátel učíme trpělivosti, upřímnosti a spolupráci. Nezávidí jeden druhému a vzájemně si pomáhají. I když jim kvůli zdravotnímu stavu nebylo přáno vyrůstat ve svých rodinách, jejich srdce jsou plná lásky a porozumění.“

A pak už zazněly krásné vánoční písně a koledy, které s dětmi nastudovala učitelka Vendula Štanclová. Veliký potlesk jim byl odměnou. Závěrem se s diváky rozloučil ředitel Domova Jakub Adámek, kdy ocenil dlouholetou spolupráci s kulturním střediskem a poděkoval občanům za mnoho dárků, které dětem přinesli.

Letos však to setkání bylo přece jen trochu jiné. Po koncertu se nekonalo jako vždy posezení ve Společenském centru Josefa Slavíka, ale na děti čekalo velké překvapení.

Autobusem přejely od kostela k Posádkovému domu armády, kde vedoucí restaurace Barborka Petra Janková se svými kolegy a kamarády přichystala pro dvacet hostů opravdový mejdan, který finančně podpořili rodiče jednoho z klientů Domova.  

Kluky a holky přišli pozdravit i vojáci, kteří si záhy získali jejich sympatie. Děti si pochutnaly na mega hamburgerech a hranolkách, a sotva jim trošku slehlo, začala parádní diskotéka s čerty, anděly a Mikulášem. Všichni dostali pekelnou výslužku, společně si zazpívali, zatancovali a večírek pokračoval. Diskžokej pouštěl jeden hit za druhým a dalším překvapením byla ukázka tanečku s pejskem.

Čas utekl jako voda a nastalo loučení, které nebralo konce. Jak později řekla učitelka Vendula Štanclová, toto setkání bylo jedním z nejhezčích, jaké v Jincích zažili.  

Petra Janková a její přátelé, kteří se celý večer dětem věnovali a dováděli s nimi, přijali nadšeně pozvání na návštěvu do Psár a na velký vánoční koncert pěveckého kroužku. A nejeli s prázdnou – 22. prosince vezli s sebou obrovskou hromadu dárků J

 

FOTOALBA:

http://kultura-jince.rajce.idnes.cz/Adventni_koncert_2016/

http://kultura-jince.rajce.idnes.cz/Mejdan_v_Barborce_pro_Psary/